ЖеланияКорзина

Змішувач з краном для питної води: яким буває і як вибрати

Погодьтеся, окремий кран для фільтрованої води на кухні займає місце, яке можна використовувати для інших цілей. Мало того, крім усього іншого, для його установки потрібно свердлити стільницю, що, зрозуміло, робити не хочеться, особливо якщо вона дорога. У таких ситуаціях єдино вірним рішенням буде встановити змішувач з краном для питної води. Саме про нього і піде розмова в даній статті, в якій разом ми розберемося з особливостями цього сантехнічного приладу, критеріями вибору і принципом установки.

Змішувач з краном для питної води

Змішувач з краном для питної води: що це таке і яким буває

Про те, що таке комбінований кран для питної води, чули не всі, але ще менше людей розуміють, про що йде мова. Щоб зрозуміти, що це таке, потрібно просто уявити звичайний змішувач, який має не два вентиля, як зазвичай, а три - саме третій і служить для управління подачею фільтрованої води. Також змішувачі подібного типу обладнуються подвійним зливом (вони як би вбудовані один в один) - через один отвір витікає звичайна водопровідна рідина, а через друге (то, що трохи менше) біжить очищена вода. В принципі, це і вся різниця між стандартним і подвійним змішувачем - якщо враховувати і інші конструктивні відмінності, то додатково можна відзначити потрійне підключення (третій підведення для фільтрованої води) і, мабуть, все. Різновидів таких змішувачів предостатньо - по суті, будь-який тип пристрою для управління водою на кухні може бути обладнаний додатковим краником. Ознайомимося з цими різновидами більш докладно.

Джойстіковий комбінований змішувач. Це найбільш поширений тип змішувача з краном для питної води - на вигляд відрізнити його від стандартного змішувача одноважеля можна хіба що за наявністю додаткового невеликого крана спереду або збоку змішувача. Переваг у такого пристрою не багато - серед них можна виділити тільки низьку вартість. У всьому іншому це не дуже зручні змішувачі - мало того, що викликає деякі проблеми з регулюванням температури води джойстик, так ще і сам краник, до якого дотягуватися не дуже зручно, якщо мова йде про наповнення чистої води будь-якої ємності. В цьому відношенні краще звернути увагу на змішувачі, краник для чистої води у яких розташований збоку, а не спереду.

Кран для чистої питної води на кухню

Змішувач з кранбукси і краном для чистої води. З цими змішувачами так само, як і з змішувачі одних важелів пристроями даного типу, знайомі всі. І відрізняє їх від стандартних виробів хіба що наявність третього крана. Як і в попередньому випадку, він може розміщуватися або спереду на корпусі змішувача, або збоку - перевагою таких змішувачів є більш точне регулювання температури води. Що стосується зручності використання крана для чистої питної води на кухні, вбудованого в цей змішувач, то ситуація залишається як і раніше незадовільною. Знову-таки, варто звернути увагу на змішувач, у якого кран для питної води розташований збоку.

Кран для питної води кухонний

Існує і третій, альтернативний і при цьому найзручніший змішувач з краном для чистої води - його вентиль, що забезпечує подачу відфільтрованої рідини, розташовується на кінчику виливу. Такий змішувач є найдорожчим, але витрачаючи на нього кошти, ви купуєте собі зручності - змішувач з таким краном для питної води може мати як джойстикового управління, так і кранбуксовое і навіть сенсорне. До речі, сенсорні змішувачі такого плану є великою рідкістю, але, тим не менш, трапляються іноді в магазинах. Про один з таких змішувачів дивіться в доданому відеоролику.

Окремий кран для питної води: альтернатива подвійному змішувача

Нехай окремий кран займає деякий місце, нехай часто користуватися ним не дуже зручно в силу його установки виключно в незатребуваний для інших цілей місці, зате коштує він дешево, а встановлюється елементарно. Саме тому він і є найбільш популярним пристроєм, що дозволяє включати і вимикати відфільтровану воду. Такі крани практично не відрізняються один від одного за конструкцією. Візуально сантехнічний виріб являє собою невеликий кульовий клапан з довгим і тонким поворотним носиком. Вони можуть мати різний дизайн, відрізнятися за кольором, але в цілому принцип їх роботи є однотипним - в загальному, виділити тут будь-які різновиди не вийде і саме тому ми поговоримо про принцип їх установки. Проводиться установка крана для питної води наступним чином.

Для початку в заздалегідь обраному місці, в стільниці, свердлиться отвір діаметром 10мм - більше не потрібно, в такий отвір кран для питної води стає щільно, що, в общем-то, і потрібно. В отвір більшого діаметру зафіксувати надійно кран буде трохи складніше. У стандартній стільниці отвір висвердлюється звичайним свердлом, а в аналогічному виробі з натурального або штучного каменю спеціальної коронкою з гравіюванням.
Встановлюємо кран. Для початку на його різьбові штуцер, попередньо скрутивши обжимную гайку, надівається декоративна накладка - слідом за нею, на той же штуцер, надівається ущільнювальна гумка у вигляді шайби. Після всіх цих маніпуляцій кран вставляється в отвір і кріпиться знизу стандартної гайкою - попередньо на штуцер необхідно надіти гумку, потім шайбу і лише після цього закріпити кран гайкою.

Установка крана для питної води

Усе! Можна сказати, що кран встановлений і тепер залишається тільки підключити його до фільтру. Тут також все досить просто - від фільтра до крану стандартно вода підводиться тоненькою трубкою (на зразок крапельниці). На кінець цієї трубки спочатку надаватися обтискна гайка, далі пластикове ущільнювача колечко і невеликий штуцер, який вставляється всередину трубки. У такому вигляді трубка вставляється в отвір крана до упору - після цього кільце ущільнювача зсувається по максимум до крана і обжимается накидною гайкою. Тонкощів тут, крім вищеописаних нюансів, ніяких немає - все просто, якщо не сказати, що елементарно.

Кран для питної води: рекомендації по вибору і важливі нюанси

Існує два типи кранів, призначених для підключення до фільтру води - один з них призначений для стандартних фільтрів будь-якого типу, а другий для фільтрів з мінералізатором. Той, який підходить для пристроїв з мінералізаторами, має два краника (кажу це так, про всяк випадок, щоб ви не помилилися при виборі). А взагалі, купуючи кран для фільтра на кухню, слід звернути увагу всього-на-всього на пару-трійку моментів.

Найголовніше - це матеріал, з якого виготовлений кран. І ідеальний варіант - це латунь, але навіть тут може бути підступ, який полягає в її товщині. Недорогі краники працюють недовго, і вся проблема полягає в тому, що зовні народних обранців визначити. Вихід тут тільки один - довіритися репутації продавця. Не варто купувати речі від незрозуміло якого виробника.

Другий момент, якому слід приділити увагу, це поворотна вставка, яка відповідає за перекривання води. Це може бути або сталева кулька, або керамічний вузол управління. Останній варіант є більш надійним, і таким пристроєм, як правило, обладнають якісні крани для питної води на кухні. Цей вузол також прихований від покупця всередині самого крана, але про його наявність можна дізнатися з специфікації вироби.

Окремий кран для питної води

І останнє - це деякі функціональні штучки. Наприклад, дуже корисним доповненням до крана для фільтра буде індикатор заміни змінних картриджів фільтра, який підкаже момент, коли прийшла пора їх міняти - як правило, це світловий індикатор. Точно таким же способом деякі моделі сучасних краником для фільтра в миготливому режимі можуть нагадувати людині про те, що кран відкритий, і з нього як і раніше біжить вода.
Загалом, вибрати кран або змішувач з краном для питної води досить просто. Найголовніше тут - не гнатися за дешевизною і дуже гарною личиною, за якою в переважній більшості випадків ховається не зовсім якісний товар.

І на завершення теми про змішувач з краном для питної води додам тільки одне - якщо ви все ж віддасте перевагу окремий краник подвійному змішувача, то звернути увагу потрібно буде не тільки на його якість виготовлення і інші нюанси, що забезпечують надійність його роботи, а й на дизайн. Як мінімум він повинен гармоніювати з уже існуючим змішувачем за кольором, а як максимум за кольором і типом.

Комментарии
Пока нет комментариев
Витрина
Контакты
MaxElektro
Контактное лицо:
Андрей
Телефоны:
+380 (68) 360-81-14
показать
+380 (68) 360-81-14 все+380 (68) 360-81-14 +380 (63) 411-71-18
Skype:
Адрес:
44702, Украина, Волынская обл., Владимир-Волынский, ул. Луцкая 177-В на карте
График работы:
Пн-Пт 9:00 - 19:00 без перерывов;
Сб, Вс выходные
Включен режим редактирования. Выйти из режима редактирования
наверх