ЖеланияКорзина

Змішувач для кухні одноважільний: його особливості та різновиди

Погодьтеся, зручний змішувач для кухні - це запорука раціональної роботи господині. Йдеться про змішувачі одних важелів, за допомогою якого досить просто управляти потоками води всього однією рукою, що важливо в процесі приготування їжі, коли зачату друга рука або зайнято чимось, або просто брудна. Переваг, якими володіє змішувач змішувач для кухні, досить багато, і про них ми також поговоримо в даній статті, в якій разом розберемося з його особливостями і різновидами.

Пристрій одноважільного змішувача для кухні

Змішувач для кухні одноважільний і його складові частини

На відміну від більшості змішувачів для кухні іншого типу, Одноважільний прикладу цього типу має найпростішу конструкцію - його механізми якщо не зведені до мінімуму, то зібрані воєдино і є компактними вузли. Якщо детально розбиратися з пристроєм одноважільного змішувача для кухні, то його можна розділити на наступні частини.

Корпус з рухомим носиком - в більшості випадків вони як не розлий вода, але існують і розбірні корпусу. За великим рахунком, це не має значення, так як в разі поломки цієї частини змішувача (носика або іншої половини корпусу) змішувач доведеться викидати. Саме з цієї причини особлива увага при виборі змішувача одноважеля потрібно звернути на матеріал корпусу - в ідеалі це має бути латунь. Від придбання змішувача, корпус якого виготовлений з силуміну (порошковий алюмінієвий сплаву), краще відмовитися.

Картридж. Це саме та частина змішувача, в завдання якої входить управління потоками води. Картридж буває різним за розміром (одні більше, інші менше), але в цілому вони мають однотипну конструкцію і їх завжди можна придбати в будь-якому будівельному магазині сантехніки. Саме цей картридж зводить нанівець всі можливі проблеми ремонту одноважільного змішувача - ви просто міняєте картридж (робиться це дуже просто, і про це ми поговоримо пізніше) і справа з кінцем.

Гайка кріплення картриджа. Без коментарів - в її завдання входить утримувати картридж в корпусі змішувача.
Декоративний ковпак, який, по суті, не несе ніякого функціонального навантаження, окрім декору - змішувач цілком працювати і без нього.
Важіль управління, завдяки якому змішувач отримав свою назву. Він просто насаджується на важіль картриджа і кріпиться невеликим гвинтиком.

Змішувач для кухні одноважільний

Як бачите, все досить просто, і найголовніше, що всі з'єднання, які з часом можуть давати протікання, зведені до мінімуму - саме цей момент і обумовлює величезну популярність змішувачів даного типу.

Одноважільний змішувач для кухні: види і їх особливості

Якщо брати зокрема кухню, то для неї існує не так вже й багато типів змішувачів з одним важелем - їх все можна порахувати на пальцях однієї руки. Проте, з урахуванням разнообразий зовнішнього вигляду і незначних функціональних пристосувань, вони цілком в змозі задовольнити потреби та смаки практично всіх людей. Розберемося з цими різновидами трохи докладніше.

Виразний, або, як його ще називають, вертикальний змішувач для кухні. Це найбільш поширений варіант подібних виробів, який врізається безпосередньо в кухонну мийку. Вони мають невеликий розмір і відрізняються компактністю - важіль управління у них, як правило, розташовується збоку, так як вгору йде досить високий носик. Самі розумієте, користуватися на кухні змішувачем з невеликим носиком не дуже зручно. До речі, найчастіше в таких моделях змішувачів з одним важелем використовується конструкція, що дозволяє замінювати носик, що дуже зручно.

Настінний змішувач для кухні. Такі пристрої використовуються вкрай рідко - в більшості випадків люди не хочуть їх встановлювати в силу трудомісткості цього процесу. Набагато простіше монтується вертикальний змішувач, для якого не потрібно робити приховану проводку трубопроводів. Змішувачі такого плану набули широкого поширення в ванних кімнатах.

Змішувач для кухні настінний змішувач

Одноважільний змішувач з висувною лійкою. Це змішувачі, так би мовити, нового покоління, і відрізняються вони від стандартних кухонних змішувачів тільки наявністю висувною лійки, яка при низькій висоті змішувача вирішує завдання миття високого посуду і наповнення її водою. За допомогою такої лійки досить просто наповнити не тільки велику каструлю, а й відро, встановлене на підлозі поблизу від мийки. Цей змішувач не без недоліків - вся його проблема криється в висувною лійці, яка працює за принципом душа. Його шланг часто рветься, результатом чого стають потопи. У всьому іншому, це досить зручне рішення, що дозволяє збільшити функціональність кухні.

Подвійний змішувач для кухні. Це варіант одноважільного змішувача підійде для тих кухонь, в яких під мийкою встановлено стаціонарний фільтр. У більшості випадків його обладнають окремим невеликим краником, користуватися яким не дуже зручно і проблематично. Подвійний змішувач вирішує ці проблеми - крім основного джойстика, який змішує холодну і гарячу воду, він обладнаний окремим краником для фільтрованої води.

В принципі, якщо копатися в більш дрібних конструктивних відмінностях, то можна виділити ще кілька різновидів подібних пристроїв для змішування холодної та гарячої води - наприклад, ліктьовий змішувач, який відрізняється довгим важелем управління (користуватися в кухні їм не дуже зручно). Або ж змішувач змішувач з термостатом, який дозволяє контролювати температуру на виході з точністю до половини градуса.

Ремонт одноважільного змішувача для кухні: простіше не буває

Як і говорилося вище, весь ремонт змішувача одноважеля зводиться до заміни його картриджа - всі інші неполадки, можна сказати, призводять до повної заміни змішувача. Для того щоб зрозуміти як міняється картридж в такому змішувачі, розберемо його до гвинтика. Але для початку перекриємо подачу води до нього. Далі процес розбирання джойстикового змішувача виглядає наступним чином.

На важелі шукаємо невелику вставку з червоною і синьою крапкою - це пластикова заглушка, під якою захований гвинт, що утримує важіль змішувача. Знімаємо її, акуратно подковирнув ножем або викруткою.

Як розібрати змішувач змішувач для кухні

Далі просто відкручуємо гвинт (не до кінця, просто послаблюємо його) і знімаємо важіль, після чого відкривається доступ до декоративної чашці.
У більшості випадків ця чашка виготовляється з пластика і є крихким виробом. Тому для початку пробуємо відкрутити її вручну, не використовуючи ключі - в найчастіше це вдається. Якщо чашка не піддається зусиллям рук, значить беремо шведський ключ, підганяємо його під розмір шестикутника вгорі ковпака і відкручуємо чашку насильно. Після того як ковпак буде знято, відкриється доступ до гайки, що утримує картридж.

Гайка сталева, і її можна відгвинчувати навіть розвідним ключем. Вигвинчуємо її, після чого виймаємо картридж і запам'ятовуємо його установче положення. В принципі, промахнутися тут не вийде, так як виробник оснащує картридж спеціальним шипом, для якого в корпусі змішувача є спеціальний отвір.

В принципі, питання, як розібрати змішувач змішувач для кухні, можна сказати, вирішене - тепер залишається взяти поламаний картридж з собою в магазин, купити аналогічний, гарненько почистити від сміття розмір отвору для нього, вставити новий картридж і зібрати змішувач в послідовності, протилежній розбиранні . Єдиний нюанс, на який тут потрібно звернути увагу, це зусилля затиску гайки, що утримує картридж: якщо не дотягнете, буде текти, перетягнете - може лопнути змішувач. Все потрібно відчувати - затягнули спочатку без зусиль, включили подачу води, і якщо з'явилася протікання, не перекриваючи воду, дотиснули гайку до тих пір, поки текти не зникне. Тільки після цього можна буде нагвинчувати декоративний ковпак і встановлювати важіль.

На закінчення кілька слів з приводу питання, як встановити змішувач змішувач для кухні. За великим рахунком, нового тут додати нічого - все вертикальні змішувачі монтуються однаково, як, в принципі, і все настінні пристрої подібного типу. Спочатку збираєте змішувач, вкручувати в нього гнучкі підводки, потім встановлюєте його на належне місце і зміцнюйте знизу (під мийкою) за допомогою великої шайби у вигляді півмісяця і однієї або двох гайок, які нагвинчують на попередньо встановлені шпильки. Після це під'єднуєте шланги до водопроводу, і справа, як то кажуть, з кінцем. І не забудьте перевірити після підключення герметичність всіх різьбових з'єднань!

Комментарии
Пока нет комментариев
Витрина
Контакты
MaxElektro
Контактное лицо:
Андрей
Телефоны:
+380 (68) 360-81-14
показать
+380 (68) 360-81-14 все+380 (68) 360-81-14 +380 (63) 411-71-18
Skype:
Адрес:
44702, Украина, Волынская обл., Владимир-Волынский, ул. Луцкая 177-В на карте
График работы:
Пн-Пт 9:00 - 19:00 без перерывов;
Сб, Вс выходные
Включен режим редактирования. Выйти из режима редактирования
наверх